Kocioł na pellet – Rakoczy

Firma Rakoczy produkuje najwyższej jakości kotły grzewcze już od niespełna 50 lat. Jest to firma rodzinna, która posiada całkowicie polski kapitał. Firma Rakoczy dysponuje jednym z najnowocześniejszych w Europie parków maszynowych do produkcji kotłów.


Rakoczy Cortina pellet to automatyczny kocioł na pellet z podajnikiem. Spełnia wymagania 5 klasy emisji oraz ECO design, wyróżnia się bardzo wysoką sprawnością wynoszącą do 94,9%. Cortina Pellet to przede wszystkim bardzo efektywne spalanie każdego rodzaju pelletu dostępnego na rynku. Zastosowane w kotle rozwiązania gwarantują że nawet w przypadku tworzenia się spieków ze słabej jakości pelletu ruszt palnika zostanie dokładnie oczyszczony a pellet efektywnie spalony. Zapewnia to bezawaryjną pracę oraz emisję zgodną z najbardziej restrykcyjnymi normami spalin. Kocioł ten posiada szereg innowacyjnych rozwiązań takich jak:

  • opatentowana konstrukcja palnika z automatycznym mechanizmem czyszczącym,
  • unikalny system kontroli spalania,
  • cylindryczna komora spalania z ceramicznym wkładem.

Innowacyjny system spalania pelletu wyposażony jest m.in w różnicowy czujnik ciśnienia oraz optyczne czujniki poziomu paliwa na ruszcie, które wraz z unikalnym algorytmem pracy, tworzą pionierski, jedyny taki na rynku, inteligentny system kontroli spalania, który automatycznie dostosowuje proces spalania do granulacji i składu chemicznego paliwa.

Unikalne funkcje, które oferuje wyłącznie kocioł Cortina Pellet:

– kontrola i automatyczna optymalizacja przebiegu spalania w zależności od granulacji paliwa,
– kontrola i automatyczna optymalizacja przebiegu spalania w zależności od składu chemicznego paliwa,
– kontrola drożności kanałów spalinowych palnika i kotła.

Kocioł Cortina Pellet został wyposażony także w mechanizm automatycznego rozpalania pelletu, dzięki czemu obsługa kotła została ograniczona do minimum.

Zapytaj o cenę:

Zadzwoń: 507 440 577 lub wyślij zapytanie e-mail: damian@instal-energia.pl

Więcej informacji na temat ogrzewania pelletem>>>

Instal-energia Damian Dobosz instalator kotłów na pellet marki Rakoczy.