Ogrzewanie podczerwienią

W dobie kończących się zasobów ropy naftowej, gazu czy węgla warto szukać alternatywnych metod ogrzewania budynku. Prąd elektryczny potrafimy już produkować z odnawialnych źródeł energii takich jak panele fotowoltaiczne czy wiatraki, świat cały czas prześciga się w opracowywaniu coraz to nowszych metod produkowania i przechowywania energii elektrycznej, dlatego też ceny energii elektrycznej rosną wolniej niż paliw kopalnych, czyli gazu czy węgla. Pomimo iż dzisiaj ogrzewanie elektryczne jest nadal trochę droższe niż ogrzewanie gazem lub węglem to jednak budując swój dom na kilkadziesiąt lat, powinniśmy brać pod uwagę powyższą tendencję wzrostu cen. Poza tym dzięki ogrzewaniu elektrycznemu nie produkujemy niskiej emisji, co pozytywnie wpływa na otaczające nas powietrze. To szczególnie ważny argument w dobie ustaw antysmogowych. Kolejnym atutem ogrzewania elektrycznego jest jego prostota, łatwy montaż, niskie koszty inwestycyjne, brak kominów, przyłączy gazowych, odwiertów, rur, grzejników itp.. Brak procesu spalania w domu, niweluje możliwość zatrucia tlenkiem węgla (czadem) co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo wszystkich domowników. Osobiście uważam iż ogrzewanie elektryczne to przyszłość.  Ogrzewanie elektryczne  Infrared to bardzo nowoczesny i ekonomiczny system ogrzewania falami podczerwieni. Emisja fal elektromagnetycznych wytwarzanych przez folię Sunlike w całości bez jakichkolwiek strat przechodzi przez powietrze wnikając w głąb naszego ciała do 8 cm, ogrzewając je oraz wszystkie stałe elementy w pomieszczeniu takie jak ściany, meble itp. Ogrzane w ten sposób przedmioty oddają skumulowane ciepło, dzięki czemu mamy do czynienia z dwoma rodzajami ciepła w domu ogrzewanym podczerwienią:

  •  Ciepło generowane bezpośrednio przez folię w  postaci promieni podczerwieni.
  •  Ciepło oddawane przez ogrzane przedmioty i ściany.

Układ grzewczy INFRARED zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła w mieszkaniu.

W procesie ogrzewania podczerwienią  wytwarzane są jony ujemne (aniony), co poprawia jakości powietrza w pomieszczeniu. Większość sprzętu AGD (lodówka, komputer, klimatyzacja, itd.) produkują jony dodatnie (kationy) ze złym wpływem na zdrowie, więc obecność jonów ujemnych jest niezbędna.

Ogrzewanie Infrared jest bardzo łatwe w regulacji. Ponadto ogrzewanie to jest energooszczędne, ponieważ dostarcza tyle ciepła ile potrzebujemy i tam gdzie tego potrzebujemy. Dodatkowym atutem tego typu rozwiązań są niskie koszty eksploatacji, przegląd instalacji elektrycznej wykonuje się raz na pięć lat, a nie tak jak w przypadku innych urządzeń grzewczych co rok.

Przy współpracy z firmą Sunlike Polska Sp. z o.o. prowadzimy sprzedaż oraz montaż instalacji INFRARED, folie Sunlike z włókna węglowego.

Zapytaj o cenę:

Zadzwoń: 507 440 577 lub wyślij zapytanie e-mail: damian@instal-energia.pl