Zmiękczacze wody BWT

Twarda woda jest przyczyną powstawania kamienia na różnego rodzaju armaturze, czy urządzeniach wodnych np. kotłów czy podgrzewaczy co negatywnie wpływa na ich funkcjonowanie oraz skraca ich żywotność. Zmiękczanie wody polega na usunięciu z wody składników powodujących jej twardość na zasadzie wymiany jonów wapnia i magnezu na jony sodu. Proces ten zachodzi podczas przepływu wody przez żywicę jonowymienną. Gdy zdolność jonowymienna złoża zostanie wyczerpana, za pomocą roztworu solanki przeprowadzana jest jego regeneracja.

BWT AQA perla 5, 10, 20 to zmiękczacz ze sterowaniem czasowym. Oznacza to, że regeneracja żywicy przeprowadzana jest po uzdatnieniu pewnej ilości wody, ale nie wcześniej niż o zaprogramowanej godzinie. Dzięki temu użytkownik sam wybiera najlepszy moment regeneracji, czyli czas gdy nie korzysta z wody lub zużywa jej najmniej. W razie potrzeby możemy ręcznie wywoływać regenerację zmiękczacza. Urządzenie jest łatwe w regulacji dzięki czytelnemu wyświetlaczu. Zmiękczacz sygnalizuje konieczność przeprowadzenia przeglądu lub konserwacji oraz umożliwia sprawdzenie liczby przeprowadzonych regeneracji. Bateria litowa o przedłużonej żywotności sprawia, że ustawienia zmiękczacza nie zostają zresetowane nawet w przypadku dłuższych przerw w zasilaniu.

Optymalne rozwiązanie dla wielu różnych zastosowań

Zmiękczacz BWT AQA perla dostępny jest w trzech rozmiarach: 5, 10, 20. Wszystkie wersje spełniają najwyższe standardy higieniczne oraz posiadają atest PZH potwierdzający możliwość stosowania zmiękczacza w instalacjach wody pitnej.  Dla tych, którym taka gwarancja nie wystarczy BWT oferuje BWT AQA perla w wersji SE BIO z dezynfekcją żywicy jonowymiennej podczas każdej regeneracji. BWT to nowoczesne technologie zmiękczania wody spełniające potrzeby i standardy higieniczne najbardziej wymagających odbiorców.

Główne zalety:

  • dostępny w trzech rozmiarach: 5, 10, 20, 30
  • ze sterowaniem objętościowym z możliwością zaprogramowania czasu regeneracji
  • cyfrowy wyświetlacz ułatwiający obsługę
  • wyposażony w wielodrogowy zawór sterujący z regulatorem twardości resztkowej
  • dostępny w wersji BIO z dodatkową dezynfekcją żywicy podczas regeneracji
  • tester twardości ogólnej BWT AQUATEST

 

Zapytaj o cenę:

Zadzwoń: 507 440 577 lub wyślij zapytanie e-mail: damian@instal-energia.pl

 

Jako profesjonalny instalator firmy BWT oferuję Państwu zmiękczacze w atrakcyjnych cenach, posiadam uprawnienia producenta do instalowania oraz pierwszego uruchomienia zmiękczaczy wody BWT AQA perla.

Instal-energia – ogrzewanie Częstochowa – kotły gazowepompy ciepłakotły na pelletkotły elektrycznepodgrzewacze wody, zmiękczacze wody.