Elektryczne podgrzewacze wody

Elektryczne podgrzewacze ciepłej wody użytkowej dzielimy na przepływowe oraz pojemnościowe.

Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody mogą być zamontowane w instalacjach zasilanych z wodociągu lub własnego ujęcia. Urządzenia te mają stosunkowo niewielkie wymiary i ciężar nie przekraczający kilku kilogramów. W podgrzewaczu przepływowym nie występują straty wynikające ze stygnięcia wody w zbiorniku, kiedy akurat mało się jej zużywa, ale dzieje się to kosztem wydajności. Na rynku występują:

  • podgrzewacze elektryczne jednopunktowe – jednoczerpalne – obsługują jeden kran i dlatego montowane są bezpośrednio w jego pobliżu, na przykład pod umywalką lub na baterii. Z reguły są to podgrzewacze o małej mocy, przez co ich wydajność jest niewielka. Sprzedawane wraz z kranem mają wylewki zakończone perlatorem, który miesza wodę z powietrzem dzięki czemu odnosimy wrażenie, że z kranu płynie jej więcej niż w rzeczywistości. Tego typu rozwiązanie poleca się głównie w tedy, gdy miejsca poboru wody wewnątrz domu są od siebie oddalone. Niweluje się wtedy straty spowodowane przesyłem ciepłej wody użytkowej.
  • podgrzewacze elektryczne wielopunktowe – wieloczerpalne – umożliwiają centralne zasilanie w ciepłą wodę wszystkich punktów poboru wody w domu. Urządzenia tego typu muszą mieć moc minimum kilkunastu kilowatów. Jednak i wtedy jednoczesne korzystanie z kilku kranów nie będzie komfortowe. Podgrzewacz wielopunktowy powinien być zamontowany centralnie, aby ograniczyć do minimum straty związane z przesyłem c.w.u..

Elektryczne podgrzewacze wody pojemnościowe mają mniejszą moc, a mimo to są w stanie dostarczyć duży strumień wody o stabilnej temperaturze i ciśnieniu. Elektryczne pojemnościowe ogrzewacze wody są najtańszym i najłatwiejszym w instalacji rozwiązaniem. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt iż przy ich wykorzystaniu możemy używać kilku kranów jednocześnie. Do niektórych podgrzewaczy pojemnościowych można też podłączyć dodatkową rurkę cyrkulacyjną, co skraca czas oczekiwania na ciepłą wodę po odkręceniu kranu i zmniejsza straty z tym związane. Pojemnościowe podgrzewacze wody mogą mieć pojemność od 5l (montowane głównie pod umywalką lub zlewozmywakiem) do 80l i więcej (montowane przeważnie w łazienkach).

Oferujemy elektryczne podgrzewacze wody zarówno pojemnościowe jak i przepływowe marki:

 Kospel

 

Instal-energia – ogrzewanie Częstochowa – kotły gazowe, pompy ciepła, kotły na pellet, kotły elektryczne, podgrzewacze wody.