Kotły elektryczne

Kotły elektryczne Częstochowa

Kotły elektryczne są bardzo wygodne w użyciu, ich regulacja oraz obsługa są bardzo proste. Przy ogrzewaniu elektrycznym ciepło jest wytwarzane bez potrzeby procesu spalania. Nie ma więc potrzeby budowania komina oraz otworów doprowadzających powietrze do spalania, dlatego też kotły elektryczne nie stwarzają ryzyka zaczadzenia się. Zajmują mało miejsca i można je montować praktycznie w dowolnym pomieszczeniu w domu.

Kotły elektryczne mają wiele zalet, m.in.:

  • Bardzo wysoką sprawność.
  • Niską cenę w porównaniu z kotłem gazowym, olejowym, czy pompą ciepła. Odpadają koszty przyłącza gazowego, budowy komina i wkładu kominowego.
  • Ograniczenie niskiej emisji – ogrzewanie przy pomocy kotła elektrycznego nie powoduje tzw. niskiej emisji pyłów oraz szkodliwych dla zdrowia i życia ludzi gazów pochodzących z domowych kotłów węglowych. Szkodliwe substancje, które są wynikiem spalania nie powstają w domach ale tam, gdzie energia jest wytwarzana – w elektrowniach, w których spaliny są skutecznie oczyszczane.
  • Bezpieczeństwo – użytkowanie kotła elektrycznego nie stwarza zagrożenia zatrucia tlenkiem węgla ani wybuchem.
  • Komfort użytkowania – Kotły elektryczne wyposażone w odpowiednie sterowanie pracują w pełni automatycznie a ich obsługa sprowadza się w zasadzie do przestawiania pracy na tryb letni lub zimowy.
  • Oszczędność – wersje kotłów z czujnikiem pogodowym i pokojowym pracują na podstawie krzywej grzewczej. Dzięki czemu dobierają temperaturę instalacji do warunków zewnętrznych oraz wewnętrznych. Dodatkowo możemy jeszcze zamontować bufor do instalacji CO i starać się maksymalnie wykorzystywać tani prąd w taryfie nocnej.
  • Tani serwis – Kotły elektryczne praktycznie nie wymagają okresowych przeglądów urządzenia, przeglądów instalacji gazowej, kominowej i wentylacyjnej.
  • Niewielkie wymiary i design – Kotły elektryczne są niedużymi urządzeniami o estetycznym wyglądzie, które można łatwo powiesić na ścianie praktycznie w dowolnym pomieszczeniu.
  • Możliwość obsługi kotła elektrycznego przez Internet za pomocą aplikacji. Jest to opcja dodatkowa warunkiem jest zamontowanie dodatkowego modułu i rejestracja na dedykowanej stronie Kospel.

Oferujemy kotły elektryczne dedykowane do mieszkań lub domków o mocy od 4 kW do 24 kW oraz kotły dużej mocy od 30 kW do 48 kW.

Polecamy kotły elektryczne marki KOSPEL oraz Viessmann

Poza kotłami elektrycznymi wykonujemy całą instalacje centralnego ogrzewania: grzejniki, podłogówka, bojler do cwu, naczynia przeponowe, pompy, pogodówkę, automatykę domową, termostaty pokojowe, rozdzielacze itp.

Instal-energia – ekologiczne instalacje centralnego ogrzewania Częstochowa – ogrzewanie gazowe – kotły gazowe, pompy ciepłakotły elektryczne – Częstochowa