Podgrzewacze wody

Podgrzewacze wody służą do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Różnią się pod względem sposobu przygotowania ciepłej wody użytkowej mogą być przepływowe lub pojemnościowe. Przepływowe podgrzewają wodę w chwili odkręcenia kranu natomiast pojemnościowe magazynują wodę w zbiorniku i podgrzewają ją do zadanej temperatury. Pojemnościowe charakteryzują się większym wydatkiem wody niż przepływowe, oraz tym że można korzystać z kilku kranów jednocześnie. Zaletą przepływowych podgrzewaczy jest ich niewielki rozmiar w porównaniu z pojemnościowymi. Podgrzewacze wody dzielimy na:

  • przepływowe podgrzewacze wody grzeją wodę w czasie rzeczywistym, czyli działają tylko w tedy kiedy odkręcimy kran z ciepłą wodą. Ich największą zaletą jest brak straty związanej z magazynowaniem ciepłej wody, wadą natomiast stosunkowo niewielki przepływ i co się z tym wiąże możliwość korzystania tylko z jednego ujęcia wody jednocześnie.
  • pojemnościowe podgrzewacze wody magazynują ogrzaną wodę dzięki czemu mają większy wydatek ciepłej wody, możemy korzystać z kilku punktów poboru jednocześnie. Mają również możliwość wykonania cyrkulacji ciepłej wody dzięki czemu po odkręceniu kurka z wodą od razu leci ciepła woda.

Podgrzewacze ciepłej wody użytkowej mogą być zasilane gazem lub prądem.

Instal-energia – ekologiczne instalacje c.o. oraz c.w.u. – ogrzewanie gazowe Częstochowa – kotły gazowe, pompy ciepła, kotły elektryczne, podgrzewacze wody, piecyki gazowe, solary.