Instalacje grzejnikowe

         Instalacje grzejnikowe polecane są głównie do instalacji ze źródłem ciepła na paliwo stałe lub gazowe ze względu na wysoką temperaturę wody grzewczej. Grzejniki mogą mieć podłączenie rur instalacji boczne lub dolne. Każdy grzejnik powinien być wyposażony w regulator termostatyczny oraz zawory zasilający i powrotny.

grzejnik-kermi

             Do nowych instalacji centralnego ogrzewania polecamy grzejniki stalowe płytowe firmy Kermi, nadają się one zarówno do nowych budynków, jak i do modernizowanych. Grzejniki płytowe składają się z jednej, dwóch lub trzech płyt. Ze względu na ilość ciepła przekazywanego do pomieszczenia najkorzystniejsze są grzejniki jednopłytowe. W grzejniku dwupłytowym moc drugiej płyty jest o blisko 30% mniejsza niż pierwszej. Grzejników tych nie należy stosować instalacjach otwartych, w których woda instalacyjna ma kontakt z powietrzem atmosferycznym. Zawarty w niej tlen przyspiesza korozję, co wpływa na obniżenie trwałości grzejników stalowych.

aluminiowy-armatura

    W przypadku częściowej modernizacji starej instalacji zalecamy wykorzystanie grzejników aluminiowych firmy Armatura. Grzejniki aluminiowe są lekkie, odporne na korozję i szybko się nagrzewają. Niestety grzejniki te są bardzo miękkie dlatego też są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Nie zaleca się łączenia grzejników aluminiowych z instalacją miedzianą.

 Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości co do wyboru grzejników zapraszam do kontaktu ze mną

Instal-Energia – centralne ogrzewanie Częstochowakotły gazowe, pompy ciepła – doradztwo, sprzedaż oraz montaż.