Instalacje grzejnikowe

         Instalacje grzejnikowe polecane są głównie do instalacji ze źródłem ciepła na paliwo stałe lub gazowe ze względu na wysoką temperaturę wody grzewczej. Instalacje c.o. grzejnikowe wykonujemy z rur miedzianych, ze stali zewnętrznie ocynkowanej oraz z rur trójwarstwowych firmy Herz lub Emmetti. Grzejniki mogą mieć podłączenie rur instalacji boczne lub dolne. Każdy grzejnik powinien być wyposażony w regulator termostatyczny oraz zawory zasilający i powrotny.

grzejnik-kermi

             Do nowych instalacji centralnego ogrzewania polecamy grzejniki stalowe płytowe firmy Kermi, nadają się one zarówno do nowych budynków, jak i do modernizowanych. Grzejniki płytowe składają się z jednej, dwóch lub trzech płyt. Ze względu na ilość ciepła przekazywanego do pomieszczenia najkorzystniejsze są grzejniki jednopłytowe. W grzejniku dwupłytowym moc drugiej płyty jest o blisko 30% mniejsza niż pierwszej. Grzejników tych nie należy stosować instalacjach otwartych, w których woda instalacyjna ma kontakt z powietrzem atmosferycznym. Zawarty w niej tlen przyspiesza korozję, co wpływa na obniżenie trwałości grzejników stalowych.

aluminiowy-armatura

    W przypadku częściowej modernizacji starej instalacji zalecamy wykorzystanie grzejników aluminiowych firmy Armatura. Grzejniki aluminiowe są lekkie, odporne na korozję i szybko się nagrzewają. Niestety grzejniki te są bardzo miękkie dlatego też są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Nie zaleca się łączenia grzejników aluminiowych z instalacją miedzianą.

 Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości co do wyboru grzejników zapraszam do kontaktu ze mną

Przykłady montażu lub przeniesienia grzejnika:

 

Instal-Energia – centralne ogrzewanie Częstochowakotły gazowe, pompy ciepła, kotły elektryczne, kotły na pellet, solary – doradztwo, sprzedaż oraz montaż.