Ogrzewanie podłogowe Częstochowa

       Ogrzewanie płaszczyznowe z pewnością jest godne polecenia przy budowie oszczędnego domu. Dobrze zaprojektowane i należycie wykonane zapewnia dużo wyższy komfort cieplny niż grzejniki tradycyjne, a dzięki dużej powierzchni przekazywania ciepła pozwala zaoszczędzić dużo energii. Ogrzewanie podłogowe jest szczególnie korzystne w przypadku ogrzewania pompą ciepła oraz kotłami gazowymi kondensacyjnymi. Ze względu na to iż urządzenia te uzyskują najwyższe sprawności przy niskiej temperaturze zasilania c.o.. Prognozuje się że już za pięć lat wszystkie nowo budowane domy będą ogrzewane podłogówką. Warto podkreślić iż ogrzewanie podłogowe jest w stu procentach bezpieczne, pod warunkiem że nie będziemy go zasilali temp. wyższą niż 45 stopni C. Preferowana temp. zasilania podłogówki to 30 – 35 stopni C. Równomierne oddawanie ciepła w pionie, które jest zgodne z fizjonomią człowieka, czyli ciepłe stopy i chłodniejsza głowa to bardzo ważna zaleta podłogówki. Zminimalizowanie cyrkulacji powietrza pozwala na mniejsze przemieszczanie się kurzu oraz bakterii. To wszystko wpływa bardzo korzystnie na środowisko panujące w domu, wolne od alergii, przeziębień oraz zmęczenia i senności. Dodatkowym atutem ogrzewania podłogowego jest oszczędność miejsca które musielibyśmy przeznaczyć na grzejnik. W technice układania pętli grzewczych ogrzewania podłogowego wyróżniamy następujące układy:

– układ ślimakowy

– układ meandrowy

W układzie ślimakowym lepiej rozkłada się ciepło w pomieszczeniu dlatego też jest to preferowany przez nas układ podłogówki.

Do wykonania ogrzewania podłogowego wykorzystujemy rury wielowarstwowe firm Herz lub Emmeti.

Dzięki zastosowaniu rozwijarka rury do podłogówki oszczędzamy ilość rury potrzebnej do wykonania instalacji ogrzewania podłogowego. A to dzięki temu, iż do rozkładania podłogówki wykorzystujemy rury w kręgach 500 mb, co zmniejsza ilość odpadów powstałych z końcówek rur. 

Jeśli mają Państwo jakieś pytania odnośnie instalacji grzewczej lub wyceny instalacji c.o. zapraszam  do kontaktu z nami.

Poniżej przykłady z naszych realizacji ogrzewania podłogowego:

 

Instal-Energia – centralne ogrzewanie Częstochowakotły gazowe, pompy ciepła, kotły na pellet – doradztwo, sprzedaż oraz montaż urządzeń grzewczych. Ogrzewanie podłogowe Częstochowa.