Gazowe przepływowe podgrzewacze wody

Podgrzewacze wody Częstochowa

         Przepływowe gazowe podgrzewacze wody tzw. piecyki gazowe, Junkersy, służą do podgrzania wody użytkowej w systemie przepływowym. Woda jest w nich podgrzewana w niewielkim wymienniku ciepła, zwanym nagrzewnica, umieszczonym nad palnikiem gazowym. Przepływowe podgrzewcze wody uruchamiają się automatycznie w momencie, kiedy odkręcamy kran i woda zaczyna przez nie przepływać. Od ilości ciepłej wody potrzebnej nam w danej chwili zależy zawsze ilość energii, którą urządzenie będzie musiało zużyć do jej podgrzania. Zakręcenie kranu powoduje automatyczne wyłączenie się podgrzewacza wody. Podgrzewanie wody gazem jest tańsze niż energią elektryczną, więc jeśli tylko są możliwości, warto je wykorzystać do zainstalowania urządzenia gazowego. Montaż gazowego podgrzewacza wody może wykonać tylko osoba posiadająca aktualne uprawnienia – „Grupa 3 (E3) – urządzenia, instalacje i sieci gazowe wytwarzające, przetwarzające, przesyłające, magazynujące i zużywające paliwa gazowe”. Są to z reguły urządzenia wiszące, instalowane zazwyczaj w łazience rzadziej w kuchni. Obecnie występujące na rynku podgrzewacze gazowe mają otwartą komorę spalania, co oznacza że pobierają powietrze do spalania z pomieszczenia. Dlatego też należy dbać o dobrą wentylacje pomieszczeń w których znajdują się gazowe podgrzewacze wody (czyli napływ powietrza oraz wyciąg kratką wywiewną). Uwaga! W pomieszczeniu w którym znajduje się piecyk gazowy nie wolno montować wentylatorków wyciągających powietrze z pomieszczenia ( może to spowodować brak odpowiedniej ilości tlenu do spalania gazu, co skutkuje powstawaniem trującego tlenku węgla tzw. czadu). Ponieważ do spalania gazu dochodzi w pomieszczeniu gdzie aktualnie przebywają ludzie ważnym elementem dodatkowym są czujniki tlenku węgla, które gwarantują nam bezpieczeństwo użytkowania. Polecam detektor tlenku węgla firmy Honeywell. Każde urządzenie gazowe powinno przechodzić coroczny przegląd oraz czyszczenie wykonane przez osobę z uprawnieniami, również podgrzewacze gazowe.

Oferuje Państwu sprzedaż gazowych podgrzewaczy wody w atrakcyjnej cenie oraz profesjonalny montaż piecyków gazowych takich marek jak: Junkers, Ariston.

Oferuje Państwu również sprzedaż gazowych przepływowych podgrzewaczy wody dużej mocy marki Buderus.

Wykonuje przeglądy oraz czyszczenie podgrzewaczy gazowych: Junkers, Ariston.

Przykłady montażu piecyków gazowych>

Zapytaj o piecyk gazowy >

Istnieje możliwość zakupu u nas podgrzewacza wody na raty.

Instal-energiaogrzewanie gazowe Częstochowa – kotły gazowe, pompy ciepła, kotły elektryczne, kotły na pellet, podgrzewacze wody Częstochowamontaż podgrzewaczy gazowych.