Kotły elektryczne Kospel

Firma Kospel jest jednym z największych europejskich producentów elektrycznych podgrzewaczy wody, zasobników i wymienników c.w.u., pomp ciepła, kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o.. Firma Kospel powstała w 1990 r..  Kospel produkuje urządzenia grzewcze w czterech nowoczesnych zakładach produkcyjnych, systematycznie zwiększa ich sprzedaż, a ich urządzenia znane są już blisko w 57 krajach Świata. Taki sukces jest możliwy tylko dzięki postawieniu na innowacyjność, rozwój technologii oraz jakość urządzeń, za czym idzie najwyższy poziom zadowolenia Klientów.


Kocioł elektryczny Kospel EKCO.LN2 stworzony do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u., wyposażony jest w naczynie przeponowe wzbiorcze o pojemności 6 l, oraz zawór różnicy ciśnień tzw. bypass. Kocioł Kospel EKCO.LN2 posiada elektroniczny układ sterowania i niezawodne półprzewodnikowe elementy załączające. Umożliwia regulacje temperatury wody w instalacji c.o. w zakresie:

– od 20°C do 85°C – dotyczy kotła: EKCO.L2, EKCO.LN2;

– od 20°C do 60°C – dotyczy kotła EKCO.L2p, EKCO.LN2p

Kocioł elektryczny EKCO.L2p oraz EKCO.LN2p to wersje kotłów specjalnie przygotowanych do współpracy z instalacją podłogową, mają obniżone parametry grzewcze oraz odpowiednie zabezpieczenie termiczne.

Kotły elektryczne Kospel EKCO.L…. występują w mocach:

  • 4kW, 6kW, 8kW – mogą być zasilane 400V lub 230V
  • 12kW, 15kW, 18kW,21kW i 24kW – tylko 400V

Współpraca kotła Kospel EKCO z wymiennikiem c.w.u. wymaga zastosowania zaworu trójdrożnego.


Kocioł elektryczny Kospel EKCO.MN2 ze sterowaniem pogodowym wyposażony jest w centralę C.PS. Kocioł ten umożliwia współpracę z obiegami c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u. Kocioł Kospel EKCO.MN2 fabrycznie wyposażony jest w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 6 l i zawór różnicy ciśnień. Kompletny zestaw zawiera: kocioł, centralę C.PS, czujnik WE-027. Sterowanie pogodowe, dzięki automatycznej reakcji kotła na zmiany temperatury zewnętrznej, zapewnia całkowicie bezobsługową pracę i najbardziej oszczędną w eksploatację. Automatyczna modulacja mocy.

Kotły elektryczne Kospel EKCO.MN2 występują w mocach:

  • 4kW, 6kW, 8kW – mogą być zasilane 400V lub 230V
  • 12kW, 15kW, 18kW,21kW i 24kW – tylko 400V

Kotły Kospel EKCO.MN2 do współpracy z zasobnikiem c.w.u. należy dodatkowo wyposażyć w zawór 3-drogowy oraz czujnik temperatury WE-019/01

Centrala C.PS  posiada ekran dotykowy o przekątnej 5,7″, pełni funkcję sterownika pogodowego oraz pozwala sterować pracą instalacji grzewczej jak również innych urządzeń w domu. Centrala może obsługiwać system składający się łącznie nawet z 32 urządzeń. Umożliwia połączenie kaskadowe do 24 kotłów. System można dowolnie konfigurować poprzez dobór odpowiednich kotłów i modułów. Centrala umożliwia ustawienie różnych poziomów temperatury pokojowej: komfortowej, komfortowej podwyższonej, komfortowej obniżonej oraz ekonomicznej lub przeciwzamrożeniowej oraz posiada funkcje programowania w cyklu dobowym i tygodniowym. W wersji C.PS.WiFi umożliwia dodatkowo podłączenie do internetu za pomocą domowej sieci WiFi lub za pomocą przewodu. Po podłączeniu do internetu umożliwia zdalne sterowanie pracą kotła przez komputer, tablet lub smartfon.

Ogrzewanie elektryczne Częstochowa

Zapytaj o cenę:

Zadzwoń: 507 440 577 lub wyślij zapytanie e-mail: damian@instal-energia.pl

Instal-Energia Damian Dobosz profesjonalny instalator kotłów elektrycznych marki Kospel.